Bizi takip edin
|
EN

Hoşgeldiniz

Ekonomi Bölümümüz, öğrencilere teorik temeller üzerine kurulu, aynı zamanda gerçek dünya uygulamaları ile zenginleştirilmiş, veri analizi ve analitik düşünme becerilerinin gelişmesine odaklı bir eğitim sunar. İş piyasasının hızla değişen ihtiyaçlarına yanıt verebilecek, veriye dayalı karar verme yetkinliklerine sahip mezunlar yetiştirir. İşte programımızın öne çıkan özellikleri:

Güncel ve Talep Edilen Beceriler: Veri Analitiği
R, Python, MATLAB, STATA ve E-Views gibi programlar üzerine yoğunlaşarak, iş dünyasında talep gören karmaşık veri setleri ile analiz yapmaya dayalı beceriler kazandırır. 

Çok Yönlü Ders İçeriği
Mikroekonomi, makroekonomi, uluslararası ekonomi gibi temel derslerin  yanı sıra, ekonomik ve sosyal ağlar, oyun teorisi, finans ekonomisi ve veri bilimi uygulamaları dersleri  ile analitik düşünme ve veri tabanlı problem çözme yeteneklerini geliştirir. 

Toplumsal Farkındalık
Çevre, sürdürülebilirlik, kültür ve toplumsal cinsiyet gibi alanlarda verilen derslerle öğrencilere toplumsal konuları ekonomik perspektiften analiz etme becerisi kazandırır, geniş bir bakış açısı ve eleştirel düşünme yetisi sunar.

Uzmanlık Alanları ve Sertifikalar
Mikroekonomi, makroekonomi,  uygulamalı ekonomik analiz ve kalkınma ekonomisi gibi alan sertifikalarıyla özgeçmişinizi güçlendirerek hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. 

Uluslararası İmkanlar
ERASMUS programı kapsamında Avrupa genelinde 100'e yakın üniversite ile olan işbirliğimiz ile uluslararası bir eğitim deneyimi sunar. 

Mesleki Hazırlık ve Uygulamalı Deneyim
Zorunlu stajlar ve sektör profesyonelleri ile yapılan atölyeler aracılığıyla öğrencilerimizin mezuniyet öncesi gerçek iş deneyimi kazanmalarına olanak tanır. 

Etkili İletişim ve Sosyal Ağ
Grup çalışmaları, projeler ve sunumlar ile etkili iletişim, takım çalışması ve liderlik becerileri kazandırır, öğrenci kulüplerimizdeki etkinliklerle sosyal ağlarını genişletmelerine olanak tanır.

Geniş İş Yelpazesine Uygun Nitelikler
Disiplinlerarası bakış açısıyla donatılmış mezunlar yetiştirerek, geniş bir iş yelpazesinde kariyer fırsatları sunar. 

Güçlü Akademik Kadro
Alanlarında uzman 4 profesör, 1 doçent ve 2 doktor öğretim üyesi ile teori ve pratik arasındaki köprüyü kurarak kaliteli bir eğitim verir.

Ekonomi Bölümümüz, veri odaklı düşünme, analiz yapma ve istatistiksel yöntemleri uygulama becerileri ile donatılmış mezunlar yetiştirerek, onları geleceğe hazırlamaktadır.

Doç. Dr. Gül ERTAN ÖZGÜZER
Bölüm Başkanı

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.